Указ Епископа Григория Сан-Паульского и Южно-Американского о новых ектениях

Автор: Монахиня Вера. Дата публикации: . Категория: РПЦЗ.

У К А З №1 от 3 января 2016 г.

Ko всем настоятелям приходов Южно-Американской Епархии Русския Православныя Церкви Заграницей под омофором Высокопреосвященнейшего Митрополита Агафангела. На Божественной Литургии на мирной и сугубой ектениях, прошении “О страждущей стране Российстей” и “О еже избавити люди своя”, заменить следующими прошениями:

На мирной ектении:

О Богохранимой и страждущей стране нашей Российстей и православных людех ея во отечествии и в разсеянии сущих, о спасении их, и о еже покорити под нозе их всякаго врага и супостата, Господу помолимся.

О еже даровати стране нашей Российстей добрыя и правоверныя власти, воскресити Святую Православную Русь и воставити самодержавие православных Царей, Господу помолимся.

О еже помиловати страну сию и умудрити власти ея, и глаголати мирная и благая в сердцах всех их о Церкви Твоей Святей, да и мы в тишине их тихое и богоугодное житие поживем, в правоверии и во всяком благочестии и чистоте, Господу помолимся.

На сугубой ектении:

Еще молимся о Богохранимой и страждущей стране нашей Российстей и православных людех ея, во отечествии и в разсеянии сущих, о спасении их, и о еже покорити под нозе их всякаго врага и супостата, молимтися услыши и помилуй.

Еще молимся о еже даровати стране нашей Российстей добрыя и правоверныя власти, воскресити Святую Православную Русь и воставити самодержавие православных Царей, молимтися услыши и помилуй.

Еще молимся о стране сей и о еже помиловати и умудрити вся власти страны сея, и глаголати мирная и благая в сердцах всех их о Церкви Твоей Святей, да и мы в тишине их тихое и богоугодное житие поживем, в правоверии и во всяком благочестии и чистоте, молимтися услыши и помилуй.

 

Сан-Пауло 19 декабря 2015 /03 января 2016 г.

 

+ Григорий Епископ Сан-Паульский и Южно-Американский

 

Источник

Печать